JPK_V7* przesunięty o 3 miesiące

Dziś, 28 maja 2020 roku, Ministerstwo Finansów poinformowało PAP, że obowiązek stosowania nowych przepisów związanych z wprowadzeniem JPK_V7* zostanie przesunięty z 1 lipca 2020 roku na 1 października 2020 roku.

UWAGA: Zmiana terminu ma dotyczyć wszystkich podatników!!! Zarówno tych posiadających status dużego, średniego, małego, jak i mikro- przedsiębiorcy!

Moim zdaniem dobry ruch!

Oczywiście czekamy jeszcze na potwierdzenie tych zapowiedzi w zmianach do przepisów, ale zakładam, że to tylko formalność…

Przypomnijmy, początkowo JPK_V7* miał zastąpić JPK_VAT z dniem 1 kwietnia 2020 roku dla dużych przedsiębiorców, a z dniem 1 lipca dla małych, średnich i mikro przedsiębiorców. W związku z pandemią korona wirusa, termin dla dużych przedsiębiorców został przesunięty i zrównany z terminem dla reszty podatników.

Ciekawe, czy to ostatnia zmiana terminu? Wydaje się, że rzecznik MŚP (rzecznik małych i średnich przedsiębiorców) nie odpuści i będzie lobbował, aby ten sektor (zakładam, że razem z mikro-przedsiębiorcami) uzyskał jeszcze 3 miesiące odroczenia do 1 stycznia 2021.